Δεν είχαμε νικητή στο «Groupama».

Η Λιόν και η Νις τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Groupama», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι δύο αντίπαλοι σκόραραν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, αμφότεροι με πέναλτι, κι έμειναν ισόπαλοι 1-1.

Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην όγδοη θέση της κατάταξης και οι φιλοξενούμενοι στην ένατη, έχοντας έναν βαθμό διαφορά.

Ο Νικολά Πεπέ στο 38’ έστησε πρώτος την μπάλα στην άσπρη βούλα και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ.

Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Αλεξάντρ Λακαζέτ στο 89’, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο Καρίμ Μπενζεμά, ο οποίος στο ημίχρονο παρουσίασε τη Χρυσή Μπάλα, που κατέκτησε φέτος, γνωρίζοντας φυσικά την αποθέωση από τους φιλάθλους των «λιονέ».