Η  Μαρσέιγ υποδέχθηκε την Αζαξιό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Επεισοδιακό το παιχνίδι στην Μασσαλία, με την Μαρσέιγ να περνάει πολύ δύσκολα απέναντι στην Αζάξιο, σε ένα παιχνίδι στο οποίο ξεκίνησε αρκετά καλά, δεν τέλειωσε όμως με τον ιδανικό τρόπο.
Οι Μασσαλοί προηγήθηκαν με τον Ντίμιταρ Παγιέτ, στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με την απάντηση όμως των φιλοξενούμενων να είναι άμεση, στο 25ο λεπτό του αγώνα, με τον Μουσιπεϊ να ισοφαρίζει σε 1-1.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ επεισοδιακά Με αρκετές αλλαγές, και την Αζάξιο να προηγείται στο σκορ με 1-2 χάρις στο αυτογκόλ του Μπάλερνταϊ, ο οποίος στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης έδωσε προβάδισμα για την αντίπαλη ομάδα άθελά του. Η Μαρσέιγ πάλεψε μέχρι το φινάλε του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, κάνοντας μία γκέλα ολκής, εντός έδρας, και χάνοντας πολύτιμο έδαφος στην κουζίνα του προβλήματος.