Ο Μπεν Σεγκίρ χάρισε τη νίκη στους Μονεγάσκους με 3-2 επί της Οσέρ.

Τη νίκη με ανατροπή πανηγύρισε η Μονακό στο «Stade Abbe-Deschamps», με 3-2 επί της Οσέρ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Ο 17χρονος Ελιές Μπεν Σεγκίρ, στο ντεμπούτο του με τους Μονεγάσκους, έβαλε δύο γκολ στο 58’ και στο 85’ και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Το σκορ είχε ανοίξει στο 30’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Εμπαγιέ Νιανγκ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ουισάμ Μπεν Γιεντέρ είχε φέρει το ματς στα ίσα, επίσης από την άσπρη βούλα.

Άτυχος στάθηκε στο 68’ ο Γιουσούφ Φοφανά, καθώς σημείωσε αυτογκόλ.

Στα ματς που προηγήθηκαν, η Αζαξιό υποδέχθηκε και κέρδισε με 1-0 την Ανζέ χάρη στο γκολ του Μπελαϊλί στο 40’ και οι Τρουά και Ναντ ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0).