Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Φράιμπουργκ κέρδισε την Καραμπάγκ 2-1 στο Europa-Park Stadion.

Σημαντική αναμέτρηση Ναντ – Ολυμπιακός για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Europa League στο Στάντε ντε Λα Μποζουάρ.

Στο 93′ ο Ολυμπιακός πλήρωσε ότι δεν κρατούσε μπάλα και είχε κλειστεί αρκετή ώρα στην περιοχή του.  Σε αυτό το σημείο του αγώνα κρατάς την μπάλα, κάτι που δεν έκαναν οι ερυθρόλευκοι. Σίγουρα έχει πολύ δρόμο μπροστά του ο Κορμπεράν που θα πρέπει να καλύψει ειδικά τις αμυντικές αδυναμίες, και να αποκτήσει η ομάδα ομοιογένεια. Επίσης σημαντικό ότι για τέταρτο παιχνίδι οι ερυθρόλευκοι δέχονται γκολ στα τελευταία λεπτά. Κάτι σημαίνει

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μπιέλ:

“Στα τελευταία λεπτά του αγώνα μείναμε αρκετά πίσω, όταν δίνεις χώρους σε αυτή την ομάδα το εκμεταλλεύεται”.

Γκολ στο φινάλε: “Πραγματικά είναι δύσκολο, δυσκολευτήκαμε πολύ, ιδιαίτερα στο τέλος. Είναι μία δυσάρεστη ήττα, ειδικά όταν έρχεται στο τελευταίο λεπτό”.

Η οπισθοχώρηση από τα πρώτα λεπτά: “Μας υποχρέωσε ο αντίπαλος, δεν ήταν το πλάνο μας. Δυσκολευτήκαμε αρκετά, είχαμε και απουσίες”.