Τραγικός Παναθηναϊκός για ένα ημίχρονο, μεταμορφωμένος στο β´ αλλα θλιβερός μπροστά στο αντίπαλο τέρμα. Γνώρισε ήττα-αποκλεισμό 1-2 από τη. Λίγη ποιοτικά Μακάμπι Χάιφα με 21 τελικές και 15 κόρνερ. Το ευρωπαϊκό ταξίδι του Παναθηναϊκού ολοκληρώθηκε άδοξα. Και με οδυνηρό τρόπο. Το τριφύλλι πλήρωσε πολύ ακριβά. Για μία ακόμη φορά, ένα τραγικό ατομικό λάθος και ταυτόχρονα […]

Τραγικός Παναθηναϊκός για ένα ημίχρονο, μεταμορφωμένος στο β´ αλλα θλιβερός μπροστά στο αντίπαλο τέρμα. Γνώρισε ήττα-αποκλεισμό 1-2 από τη. Λίγη ποιοτικά Μακάμπι Χάιφα με 21 τελικές και 15 κόρνερ.
Το ευρωπαϊκό ταξίδι του Παναθηναϊκού ολοκληρώθηκε άδοξα. Και με οδυνηρό τρόπο. Το τριφύλλι πλήρωσε πολύ ακριβά. Για μία ακόμη φορά, ένα τραγικό ατομικό λάθος και ταυτόχρονα έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες απέναντι στη Μακάμπι Χάιφα που πήρε παλικαρίσια πρόκριση στα πλέι οφ του Κόνφερενς κερδίζοντας με 2-1 στο γήπεδο της Λεωφόρου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς / 4-3-3): Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γέντβαϊ, Χουάνκαρ (81’ Μλαντένοβιτς), Μπερνάρ, Αράο, Βιλένα (69’ Τσέριν), Παλάσιος (69’ Μαντσίνι), Ιωαννίδης, Αϊτόρ (89’ Σπόραρ).

ΜΑΚΑΜΠΙ ΧΑΪΦΑ (Μεσαγιέ Ντέγκου / 5-3-2): Κέουφ, Χαγκάγκ, Σούντγκρεν (46’ Φέινγκολντ), Γκέρσον, Σεκ, Κορνού (81’ Ποντγκορεάνου), Σέρι (81’ Χαλαϊλι), Καφουμανά, Μοχάμεντ (32’ Ζαμπέρ), Πιερό, Νταβίντ (67’ Ραφαέλοφ).