Τον πρώτο της βαθμό πήρε η Ουρουγουάη στο τουρνουά. Στην αναέτρηση κόντρα στην Χιλή η “Σελέστε” πανηγύρισε, έστω, την ισοπαλία. Το τελικό 1-1 βέβαια αφήνει με μεγαλύτερη πίκρα τους Χιλιανούς, που είχαν στα μέτρα τους το παιχνίδι για σχεδόν 1μιση ημίχρονο. Οι Χιλιανοί προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης. Και δεν άφησαν τα ηνία του […]

Τον πρώτο της βαθμό πήρε η Ουρουγουάη στο τουρνουά. Στην αναέτρηση κόντρα στην Χιλή η “Σελέστε” πανηγύρισε, έστω, την ισοπαλία.

Το τελικό 1-1 βέβαια αφήνει με μεγαλύτερη πίκρα τους Χιλιανούς, που είχαν στα μέτρα τους το παιχνίδι για σχεδόν 1μιση ημίχρονο.

Οι Χιλιανοί προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης. Και δεν άφησαν τα ηνία του αγώνα. Μάλιστα έχασαν αρκετές ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα.

Η μαχηική Ουρουγουάη του Λουίς Σουάρεζ από την άλλη πάλεψε, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει.

Και δεν το έκανε και μόνη της. Χρειάστηκε το …αυτογκολ του Βιδάλ για να μπορέσει να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, στο 66′.

Αποτέλεσμα που έμελλε να είναι και το τελικό.