Άμυνα και ανύπαρκτες λύσεις οδήγησαν σε νέα ήττα Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν ο εαυτός του για ακόμη μία φορα. Αυτή την αγωνιστική κόντρα στην Ρεάλ. Δείχνοντας σημάδια κατωτερότητας. Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη πάλεψε για 1 ημίχρονο. Όμως η ποιότητα των Μαδριλένων κυριάρχησε και οδήγησε στην άνετη νίκη. Και παράλληλα στην συντριπτική διαφορά του τελικού σκορ. […]

Άμυνα και ανύπαρκτες λύσεις οδήγησαν σε νέα ήττα Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν ο εαυτός του για ακόμη μία φορα. Αυτή την αγωνιστική κόντρα στην Ρεάλ. Δείχνοντας σημάδια κατωτερότητας.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη πάλεψε για 1 ημίχρονο. Όμως η ποιότητα των Μαδριλένων κυριάρχησε και οδήγησε στην άνετη νίκη. Και παράλληλα στην συντριπτική διαφορά του τελικού σκορ.

Για τους Μαδριλένους το “κουπί” τράβηξαν οι Ταβάρες με 17 πόντους και Αμπάλντε με 16. Ενώ για τον Παναθηναϊκό ο μόνος διασωθείς ήταν ο Μέικον, με 18.

Το τελικό 88-65 είναι απολύτως δίκαιο. Με τον Παναθηναίκό να καλείται να ανασυνταχτεί και να αναζητήσει λύσεις αντεπίθεσης.