Tι δήλωσε ο προπονητής του Παναθηναϊκού μετά τη συντριβή τους στην Κωνσταντινούπολη.

Βαριά ήττα στο «Σινάν Ερντέμ» της Κωνσταντινούπολης γνώρισε ο Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας.

Οι «πράσινοι» έχασαν με 88-69 από την Εφές Αναντόλου και συμπλήρωσαν αρνητικό σερί τριών ηττών.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς, μιλώντας μετά το τέλος του ματς, στάθηκε στο κακό ξεκίνημά τους: «Το ξεκίνημα στο παιχνίδι δεν ήταν καλό για εμάς και η Εφές έπαιξε πολύ καλά.

Είχε ένα μεγάλο προβάδισμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ήταν πολύ δύσκολο να γυρίσουμε και τελικά έφθασε στη νίκη. Συγχαρητήρια».

Ο Εργκίν Αταμάν, από πλευράς νικητών, επεσήμανε: «Παίξαμε εξαιρετική άμυνα σήμερα και κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Μόνο στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπέικον με το ταλέντο του έβαλε 20π. Ήταν πολύ σημαντικός ο Ντάνστον, που έπαιξε επιθετική άμυνα από την αρχή.

Το μόνο που μπορώ να πω ότι δεν πήγε καλά ήταν τα λάθη στο δεύτερο ημίχρονο».