Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν έφυγε με άδεια τα χέρια από το Ακαπούλκο.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν έφυγε με άδεια χέρια από το Ακαπούλκο! Ο Έλληνας τενίστας με παρτενέρ τον Φελισιάνο Λόπεζ, επικράτησαν 2-0 σετ (7-5, 6-4) των Αρεβάλο-Ρόχερ στο τελικό του διπλού του τουρνουά.

Ο 23χρονος Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε έτσι το πρώτο του τουρνουά στο διπλό ανδρών. Έχει μία συμμετοχή ακόμα το 2019 με τον Κούλχοφ κόντρα στους Αμερικανούς Μπράιαν, στο Μαϊάμι.

Στο πρώτο σετ ο Τσιτσιπάς και ο Λόπεζ δυσκολεύτηκαν! Όμως, τελικά το κέρδισαν με 7-5. Στο δεύτερο οι δυο συμπαίκτες επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους. Με αυτό τον τρόπο έφτασαν ευκολότερα στο 6-4 και στην νίκη με 2-0. Στην απονομή στους δύο νικητές δόθηκε και από ένα…σομπρέρο, κάτι που προκάλεσε τα χαμόγελα των δύο αθλητών.