Τέσσερις σπουδαίοι αθλητές που έκαναν περήφανη την Ελλάδα.

Τέσσερις αθλητές, τέσσερα σπουδαία παιδιά και προσωπικότητες κατέκτησαν την Ευρώπη και έκαναν περήφανη την χώρας μας και όλους τους Έλληνες. Τρομερές στιγμές και τεράστιες διακρίσεις ζει τις τελευταίες ώρες η Ελλάδα.

Στο πιο ψηλό το βάθρο ανέβηκαν οι Μίλτος Τεντόγλου, Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Απόστολος Χρήστου και Αντώνης Παπακωνσταντίνου.

Μίλτος Τεντόγλου

Ο Έλληνας αθλητής «πέταξε» στα  8.52μ και αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης στο μήκος.

Aντιγόνη Ντρισμπιώτη

Η Ελληνίδα αθλήτρια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 35χλμ. βάδην στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου στο Μόναχο.

Απόστολος Χρήστου

Ο Έλληνας αθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 50μ ύπτιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ρώμης, με ρεκόρ 24.36 χρόνο που είναι και πανελλήνιο ρεκόρ.

Αντώνης Παπακωνσταντίνου

Μια πολύ μεγάλη επιτυχία στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κωπηλασίας από τον Αντώνη Παπακωνσταντίνου, ο οποίος κέρδισε με άνεση τους αντιπάλους του στον μεγάλο τελικό του ελαφριού σκιφ στο Μόναχο.