Η Μολδαβία  μπόρεσε, έστω και στο φινάλε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Λιχτενστάιν

Η Μολδαβία  μπόρεσε, έστω και στο φινάλε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Λιχτενστάιν,  και το 2-0 ήταν το τελικό σκορ στο πρώτο παιχνίδι του σημερινού μενού του Nations League, στο Ζίμπρου της Μολδαβίας.

Η Μολδαβοί είχαν μεν καλές στιγμές, όμως οι παίκτες του Λιχτενστάιν κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, με χαρακτηριστική άνεση.

Στο Β μέρος οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να πάρουν ρίσκα, κάτι που τους βγήκε, στο 92ο λεπτό ο Στίνα άνοιξε το σκορ. Και ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0 στο 94ο λεπτό.

Μια νίκη που έφερε την Μολδαβία στους 13 βαθμούς, και στην κορυφή μαζί με την Λετονία.