Φουλ δράση στο  Nations League, με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις της πρώτης κατηγορίας

Φουλ δράση στο  Nations League, με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις της πρώτης κατηγορίας. Αγγλία και Γερμανία στο ένα ζευγάρι και ΟυγγαριαΙταλία στο έτερο, έδωσαν μάχες για σημαντικά τρίποντα στην βαθμολογία. Σε Γουέμπλεϊ και Πούσκας Αρίνα αντίστοιχα.

Αγγλία – Γερμανία

Μοιρασιά στο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στους γηπεδούχους και στους παίκτες του Φλικ.

Ανώτερη ελαφρώς η Αγγλία, που έψαχνε το γκολ, όμως αστοχούσε. Ο Χάρι Μαγκουάιρ ξεκίνησε βασικός και άκουσε έντονες αποδοκιμασίες από το κοινό του Λονδίνου.

Στο Β μέρος οι Γερμανοί σκόραραν για το 0-1, με τον Γκουντογκάν στο 52ο λεπτό. Ο Κάι Χάβερτζ έγραψε μάλιστα, στο 67ο λεπτό, το 0-2. Θέτοντας ένα ολόκληρο βουνό για τους Άγγλους. Οι οποίοι όμως αντέδρασαν.

Γρήγορα ήρθε η απάντηση με τον Λουκ Σο και τον Μέισον Μάουντ στο 72και 75 αντίστοιχα να ισοφαρίζουν στο σκορ.

Σαν να μην έφτανε αυτό, η ολική ανατροπή σημειώθηκε από την Αγγλία με τον Χάρι Κέιν στο 83ο λεπτό. Ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 3-2.

O Κάι Χάβερτζ ισοφάρισε και έκλεισε το παιχνίδι στο 3-3, στο 87ο λεπτό.

Ούτε τώρα κατάφεραν να πάρουν την νίκη οι Άγγλοι, που απογοήτευσαν σε αυτή την φάση αγώνων στο Nations League.

Ουγγαρία – Ιταλία

Ιδανικό το ξεκίνημα για την Ιταλία, που ευτύχησε να προηγηθεί με τον Ρασπαντόρι, στο 27ο λεπτό. Ούσα ανώτερη σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Οι Ούγγροι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν στον ρυθμό των παικτών του Μαντσίνι, και το πρώτο μέρος κύλησε με το 0-1.

Στο Β μέρος ο Ντιμάρκο έγραψε το 0-2, κλειδώνοντας το αποτέλεσμα για τους Ατζούρι. Η ασίστ προήλθε από τον Κριστάντε.

Η Ιταλία απέδειξε για άλλη μια φορά την ανωτερότητα της. Παίρνοντας ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο.