Τα αποτελέσματα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Γ’ Ομίλου της δεύτερης κατηγορίας του Nations League.

Με τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής συνεχίστηκε ο Γ’ Όμιλος της δεύτερης κατηγορίας του Nations League.

Η πρώτη ομάδα της κατάταξης θα εξασφαλίσει την άνοδό του στην πρώτη κορυφαία, ενώ η τελευταία θα υποβιβαστεί στη Γ’ Κατηγορία.

Μετά την ισοπαλία, 1-1, στο πρώτο ματς η Βοσνία Ερζεγοβίνη υποδέχθηκε στο «Bilino Polje» το Μαυροβούνιο και το κέρδισε με 1-0.

Σκόρερ χρίστηκε ο Ερμεντίν Ντεμίροβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Έτσι, οι Βόσνιοι παρέμειναν στην κορυφή της κατάταξης, έχοντας τον πρώτο λόγο για την άνοδο.

Η Φινλανδία, από την πλευρά της, φιλοξένησε στο Ολυμπιακό Στάδιο Ελσίνκι τη Ρουμανία, η οποία την είχε κερδίσει με 1-0 στο πρώτο ματς.

Τώρα, οι δύο αντίπαλοι ήρθαν ισόπαλοι, 1-1, σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12’ με τον Τεέμου Πούκι, αλλά οι Ρουμάνοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 52’ με τον Φλορίν Τανάσε.