Ταξίδι στην Βενετία για την Γιουβέντους. Μετά και την πρόκριση των Τορινέζων στην επόμενη φάση του Champions League. Η επιστροφή στην πραγματικότητας της Serie A ομως είναι πάντα απαιτητική. Με κεκτημένη ταχύτητα από την Ευρώπη η φιλοξενουμενη ομάδα μπήκε φουριζα. Για να αποφύγει τα προβλήματα και να ξεκλειδώσει από νωρίς την αμυνα των γηπεδούχων. Όπερ […]

Ταξίδι στην Βενετία για την Γιουβέντους. Μετά και την πρόκριση των Τορινέζων στην επόμενη φάση του Champions League. Η επιστροφή στην πραγματικότητας της Serie A ομως είναι πάντα απαιτητική.

Με κεκτημένη ταχύτητα από την Ευρώπη η φιλοξενουμενη ομάδα μπήκε φουριζα. Για να αποφύγει τα προβλήματα και να ξεκλειδώσει από νωρίς την αμυνα των γηπεδούχων.

Όπερ και έγινε.

Στο 32ο λεπτό ο Αλβάρο Μοράτα άνοιξε το σκορ. Γράφοντας το 0-1 για την Γιουβέντους.

Το ημίχρονο κύλησε αναίμακτα για τις δύο ομάδες, μην σημειώνοντας περαιτέρω ευκαιρίες. Στην επανάληψη όμως η Γιουβέντους δεν πρόσεξε.

Στο 55ο λεπτό ήρθε η ώρα για απάντηση. Ο Ματία Αραμού σκόραρε και ισοφάρισε για το 1-1. Και απο κει και πέρα…τρέξιμο.

Όσο περνούσε η ώρα το άγχος κυρίευε την Γιουβέντους. Που έβλεπε άλλους 2 βαθμούς να κάνουν φτερά.