Ακόμη μία ποδοσφαιρική παράσταση από τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς και την Μίλαν. Κόντρα στην Τζένοα οι Ροσονέρι πήραν εύκολη νίκη. Επικρατώντας με 0-3 για λογαριασμό της Serie A. Μετά το ντέρμπι με τη Ρόμα στις 31 Οκτωβρίου, ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς «χτύπησε» ξανά με απευθείας φάουλ! Ο Σουηδός σούπερ σταρ εκτέλεσε εκπληκτικά το «χτύπημα» στο 10ο λεπτό […]

Ακόμη μία ποδοσφαιρική παράσταση από τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς και την Μίλαν. Κόντρα στην Τζένοα οι Ροσονέρι πήραν εύκολη νίκη.

Επικρατώντας με 0-3 για λογαριασμό της Serie A.

Μετά το ντέρμπι με τη Ρόμα στις 31 Οκτωβρίου, ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς «χτύπησε» ξανά με απευθείας φάουλ! Ο Σουηδός σούπερ σταρ εκτέλεσε εκπληκτικά το «χτύπημα» στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης της Μίλαν με τη Τζένοα. Ανοιξε το σκορ υπέρ των Ροσονέρι, αποδεικνύοντας ότι στα 41 του δεν ξεχνάει όχι απλά την τέχνη του γκολ. Αλλά ούτε και τον τρόπο να βρίσκει στόχο από στημένες μπάλες.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, η Μίλαν πήρε «αέρα» δύο τερμάτων χάρη στο πανέμορφο τέρμα του Μεσίας με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ο 30χρονος επιθετικό της Μίλαν, Μεσίας, πέτυχε ακόμα ένα γκολ κόντρα στην Τζένοα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον προπονητή των Γενοβέζων, Αντρέι Σεφτσένκο, να παρακολουθεί αποσβολωμένος τη συντριβή της ομάδας του.

Διαιτητής: Sacchi J. L. (Ιτα)Γήπεδο: Λουίτζι Φεράρις (Γιάνοφ)