Νέα νίκη για τους Περιστεριώτες, με 2-1 στην Ολλανδία.

Αντιμέτωπος με τη Φίτεσε τέθηκε ο Ατρόμητος, στο δεύτερο φιλικό που έδωσε στην Ολλανδία στο πλαίσιο της προετοιμασίας του.

Οι Περιστεριώτες, μετά τη νίκη τους επί της Φένλο, επιβλήθηκαν και του συλλόγου από το Άρνεμ, με 2-1.

Οι παίκτες του Κρις Κόλμαν έδειξαν και πάλι καλά στοιχεία, απέναντι σε μία ομάδα που ξεκινάει τις επίσημες υποχρεώσεις της στο ολλανδικό πρωτάθλημα σε μόλις μία εβδομάδα.

Ο Κλοναρίδης στο 10’ άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ του Μουνίθ. Έπειτα από τέσσερα λεπτά ο Τζαβίδας έκανε το 2-0, εκμεταλλευόμενος άριστα την πάσα του Χατζηισαΐα.

Οι «κυανοκίτρινοι» θα μπορούσαν να βάλουν και τρίτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο μέρος οι Ολλανδοί έβγαλαν αντίδραση, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν απλώς να μειώσουν στο 80’ με κεφαλιά του Φέρο. Εξάλλου, ο Γιαννιώτης δήλωσε «παρών» τις περισσότερες φορές που χρειάστηκε.

O Aτρόμητος θα συνεχίσει τα φιλικά του επί ολλανδικού εδάφους απέναντι στην Αλ Τααβόν, τη Δευτέρα (01/08).