Παρακολουθείστε από το Ιταλικό πρωτάθλημα Serie A και τον ενδιαφέρον αγώνα Ίντερ – Μπολόνια 6-1για την 4η αγωνιστική. Μετά την ήττα στην πρεμιέρα της στην Ευρώπη η πρωταθλήτρια ήθελε να βγάλει αντίδραση και τοι έκανε με εμφατικό τρόπο. Σκόρπισε την Μπολόνια του Μιχαίλοβιτς και έχει 2/2 εντός έδρας στο πρωτάθλημα. Ο απολογισμός τερμάτων εντός είναι […]

Παρακολουθείστε από το Ιταλικό πρωτάθλημα Serie A και τον ενδιαφέρον αγώνα Ίντερ – Μπολόνια 6-1για την 4η αγωνιστική.

Μετά την ήττα στην πρεμιέρα της στην Ευρώπη η πρωταθλήτρια ήθελε να βγάλει αντίδραση και τοι έκανε με εμφατικό τρόπο. Σκόρπισε την Μπολόνια του Μιχαίλοβιτς και έχει 2/2 εντός έδρας στο πρωτάθλημα. Ο απολογισμός τερμάτων εντός είναι 10 – 1 παρακαλώ…

Ο χορός των τερμάτων ξεκίνησε με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στο 6′ έπειτα από όμορφη ασίστ του Ντάμφρις.  Χρειάστηκε τέσσερα λεπτά και με κεφαλιά του Σκρίνιαρ στο 30′ το 2-0 και το 3-0 στο 34′ ο  Μπαρέλα.

Το δεύτερο ημίχρονο πήγε στο ίδιο τέμπο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έντιν Τζέκο, που έγραψε το 4-0 στο 54′, και με ακόμα δύο γκολ στο 63′ και το 68′, έφτασε τα τρία συνολικά. Η φιλοξενούμενη απλώς βρήκε το γκολ της τιμής στο 80΄με τον Τεάτ.

Οι Νερατζούροι κατάφεραν επίσης να πετύχουν σε τρία σερί εντός παιχνίδια τέσσερα γκολ και περισσότερα, κάτι που το είχαν ξανακάνει το 1999. Σήμερα το 6-1, το 4-0  με Τζένοα, 5-1 τελευταία αγωνιστική της προηγούμενης σεζόν.

Όλα τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού!