Πολύ συναρπαστικό ο αγώνας από το Ιταλικό πρωτάθλημα Serie A μεταξύ Φιορεντίνα – Ίντερ. Η Φιορεντίνα ήταν καταπληκτική στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη η Ιντερ έκανε μεγάλη ανατροπή και πέρασε μόνη πρώτη (1-3). Νίκη και η Αταλάντα. Μετά το τρομερό 6-1 με την Μπολόνια, η πρωταθλήτρια πήρε δύσκολη αλλά πολύ σημαντική νίκη στο Artemio […]

Πολύ συναρπαστικό ο αγώνας από το Ιταλικό πρωτάθλημα Serie A μεταξύ Φιορεντίνα – Ίντερ.

Η Φιορεντίνα ήταν καταπληκτική στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη η Ιντερ έκανε μεγάλη ανατροπή και πέρασε μόνη πρώτη (1-3). Νίκη και η Αταλάντα.

Μετά το τρομερό 6-1 με την Μπολόνια, η πρωταθλήτρια πήρε δύσκολη αλλά πολύ σημαντική νίκη στο Artemio Franchi κόντρα στην γηπεδούχο.  Μια Φιορεντίνα που έχει ξεκινήσει αρκετά δυνατά στο φετινό πρωτάθλημα.

23’. Ο Γκονσάλες  έδωσε έτοιμο γκολ στον Σοτίλ  για το 1-0.

52’ Ο Μπαρέλα έδωσε ασίστ στον Νταρμιάν που με δυνατό σουτ έφερε το ματς στα ίσα.

55′ Ο Τζέκο πήδησε πιο ψηλά από όλους και πέτυχε το  4ο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα και έγραψε το 1-2.

87′ Ο  Γκαλιαρντίνι έβγαλε στην κόντρα  τον Βεσίνο , που έδωσε πάρε βάλε στον Πέρισιτς για το τελικό 1-3

Όλα τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού!