Άνετο απόγευμα για την Ζενίτ κόντρα στην Μάλμε για την 2η στροφή των ομίλων του champions league. H Ζενίτ άνοιξε από νωρίς το σκορ εντός έδρας, όταν και μετά από φάση διαρκείας ο Κλαουντίνιο βρέθηκε σε θέση βολής και νίκησε τον Νταλίν για το 1-0 στο 9ο λεπτό, με την κυριαρχία των γηπεδούχων να μη […]

Άνετο απόγευμα για την Ζενίτ κόντρα στην Μάλμε για την 2η στροφή των ομίλων του champions league.

H Ζενίτ άνοιξε από νωρίς το σκορ εντός έδρας, όταν και μετά από φάση διαρκείας ο Κλαουντίνιο βρέθηκε σε θέση βολής και νίκησε τον Νταλίν για το 1-0 στο 9ο λεπτό, με την κυριαρχία των γηπεδούχων να μη δίνει περιθώρια στη Μάλμε να δημιουργήσει κάποια καλή στιγμή.

Το δεύτερο μέρος άρχισε όπως και το πρώτο καθώς στο 49′ ο Κιζγιάγιεφ. Κατάφερε να κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Ενώ τα πράγματα για τη Σουηδική ομάδα έγιναν χειρότερα, με τον Αχμέντοζιτς να δέχεται κόκκινη κάρτα τέσσερα λεπτά μετά.

Τέλος το… κερασάκι στην τούρτα έβαλαν οι Σουτόρμιν και Ουεντέλ (80′,94′) έγραψαν το τελικό 4-0 στο Gazprom Arena που δίνει ελπίδες στους Ρώσους μετά την ήττα στο πρώτο ματς από την Τσέλσι.