Επιστροφή στην δράση για τους ερυθρόλευκους στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Πρεμιέρα στους ομίλους και υποδέχτηκε την Αντβέρπ, με μοναδικό στόχο το τρίποντο. Η 11άδα του Ολυμπιακού ⚽ Βατσλίκ, Καρμπόβνικ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Α. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί. Ένας αγώνας σίγουρα όχι για καρδιακούς. Δεν έβγαλε αυτά που περίμεναν οι φίλοι του […]

Επιστροφή στην δράση για τους ερυθρόλευκους στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Πρεμιέρα στους ομίλους και υποδέχτηκε την Αντβέρπ, με μοναδικό στόχο το τρίποντο.

Η 11άδα του ΟλυμπιακούΒατσλίκ, Καρμπόβνικ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Α. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί.

Ένας αγώνας σίγουρα όχι για καρδιακούς. Δεν έβγαλε αυτά που περίμεναν οι φίλοι του η ομάδα του Πέδρο, αλλά τελικά το αποτέλεσμα μετράει. Από αύριο οι αναλύσεις και οι αδυναμίες που έβγαλαν οι κόκκινοι.

Έγινε η δουλειά! Κρατάει μόνο την ουσία!

Δεν εντυπωσίασε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μαρτίνς που ναι μεν έχασε 3 ευκαιρίες για γκολ. Αλλά αντίστοιχα θα μπορούσε να είχε δεχτεί γκολ από τα παιδαριώδη λάθη της άμυνας.

Δεν μέτρησε γκολ του Ελ Αραμπί μετά από υπόδειξη του VAR ως οφσάιντ.

Συνεχίζει να μην πατάνε καλά οι κόκκινοι, αν και ήταν βελτιωμένος σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια του.

Χωρίς αλλαγές ο Πέδρο Μαρτίνς πήγε και στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελ Αραμπί βρήκε στο 52′ το γκολ που έψαχνε ο  γηπεδούχος για να φύγει το άγχος. Και αυτήν την φορά μέτρησε.

Μετά από σέντρα του Καμαρά ο Μαροκινός φορ με όμορφη κεφαλιά την έστειλε στην αριστερή πλευρά της εστίας.

Μετά το γκολ οι ερυθρόλευκοι έκατσαν πίσω και έδωσαν γήπεδο στους Βέλγους και τελικά το πλήρωσαν.

Ο Σαμάτα στο 75’λεπτό τρύπωσε στην άμυνα του Ολυμπιακού και αφού πήρε την ασίστ από τον Μπένσον, με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα

Η αλήθεια είναι ότι ο Μαρτίνς καθυστέρησε να κάνει τις αλλαγές. και μετά το γκολ έτρεχε,.

Στο 84΄λεπτ΄’ο ο Σαμάτα ξανά άγγιξε το δεύτερο προσωπικό γκολ.

Στο 87′ ήρθε η λύτρωση για τον Ολυμπιακό.

Ο Βρουσάι με όμορφη ενέργεια θα δώσει στον Ρέαμπτσουκ ο οποίος πάνω στην κίνηση με φοβερό σουτ  την μπάλα στο αριστερό “γάμα” του Μπουτέζ έγραψε το 2-1.