Σημαντικός αγώνας για την διοργάνωση του champions league, για την 2η αγωνιστική των ομίλων ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου – Ντιναμό Κιέβου. Διαιτητής: Guida M. (Ιτα), Γήπεδο: Αλιάνζ Αρένα (Μόναχο) O Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σε 15 λεπτά καθαρίζει τον αγώνα αφού πέτυχε δύο γκολ κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου. Με πέναλτι στο 12′ και με πλασέ στο 27′ . Έτσι έφτασε τα 77  […]

Σημαντικός αγώνας για την διοργάνωση του champions league, για την 2η αγωνιστική των ομίλων ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου – Ντιναμό Κιέβου.

Διαιτητής: Guida M. (Ιτα)Γήπεδο: Αλιάνζ Αρένα (Μόναχο)

O Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σε 15 λεπτά καθαρίζει τον αγώνα αφού πέτυχε δύο γκολ κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου.

Με πέναλτι στο 12′ και με πλασέ στο 27′ . Έτσι έφτασε τα 77  γκολ στο Champions League. Και έπεται συνέχεια.

Οι Γερμανοί δεν είχαν απολύτως κανένα πρόβλημα να πάρουν μια εύκολη νίκη απέναντι στην ακίνδυνη Ουκρανική ομάδα.

Ο Λεβαντόφσκι ασταμάτητος και δίκαια ο καλύτερος της αναμέτρησης.

Δεν υπάρχουν και πολλα για να σχολιάσεις στην συνάντηση που ήταν αγώνας με ένα πρωταγωνιστή.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης

Ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι το 1-0

Ξανά ο Λεβαντόφσκι έπειτα από ασίστ του Μίλερ δίνει καθαρό προβάδισμα με το 2-0.

Τρομερός Νόιερ: Απίστευτη απόκρουση με τα ακροδάχτυλα