Ισοπαλία ανάμεσα σε Λάτσιο και Μαρσέιγ. Για την Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League. Διαιτητής: Sanchez J. (Ισπ), Γήπεδο: Σταντ Βελοντρόμ (Μασσαλία) Οι Λατσιάλι έφτασαν μια ανάσα από την νίκη. Καθώς επικρατούσαν  με 1-2 μέχρι το 84ο λεπτό. ΄Όμως οι γηπεδούχοι έσωσαν τον πόντο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μίλικ στο 32ο λεπτό. Με τους φιλοξενούμενους να απαντούν πριν […]

Ισοπαλία ανάμεσα σε Λάτσιο και Μαρσέιγ. Για την Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.

Διαιτητής: Sanchez J. (Ισπ), Γήπεδο: Σταντ Βελοντρόμ (Μασσαλία)

Οι Λατσιάλι έφτασαν μια ανάσα από την νίκη. Καθώς επικρατούσαν  με 1-2 μέχρι το 84ο λεπτό. ΄Όμως οι γηπεδούχοι έσωσαν τον πόντο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μίλικ στο 32ο λεπτό. Με τους φιλοξενούμενους να απαντούν πριν την ανάπαυλα. Ο Άντερσον σκόραρε στις καυστερήσεις του ημιχρόνου και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στην επανάληψη οι Ιταλοί σκόραραν εκ νέου με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να σκοράρει στο 49ο λεπτό για το 1-2.

Το 2-2 σημείωσε ο Παγιέτ. Βάζοντας “φωτιά” στην Μασσαλία. Και σώζοντας έτσι τον βαθμό για την ομάδα του.