Την Τορίνο με 2-1 νίκησε η Βενέτσια. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-2 στο 90', αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Βενέτσια, στη «μάχη» που δίνει για παραμονή στη Serie A, με 2-1 στο Τορίνο.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 5’ με τον Γιόσιπ Μπρέκαλο, αλλά έκαναν την ανατροπή με τον Ριντγκετσιάνο Χαπς στο 38’ και με τον Ντόμεν Τσέρνιγκοϊ στο 46’. Η «γκρανάτα» με τον Μπελότι ισοφάρισε στο 90’, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε από το διαιτητή ως οφσάιντ έπειτα από εξέταση του VAR.

Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Οκερέκε αποβλήθηκε, με τους νικητές να ολοκληρώνουν το ματς με δέκα παίκτες.