Σημαντικός αγώνας για την διοργάνωση του champions league, για την 2η αγωνιστική των ομίλων ανάμεσα σε Γιουβέντους και Τσέλσι. Διαιτητής: Manzano J. (Ισπ), Γήπεδο: Αλίανζ Στάντιουμ (Τορίνο) Μετά το άκαρπο πρώτο ημίχρονο ο Κίεζα με το καλημέρα στο δεύτερο δίνει το προβάδισμα στην γηπεδούχο. Ο Αλέγκρι τον προτίμησε  αντί του Κεν και ο Φεντερίκο Κιέζα φρόντισε να του ανταποδώσει την […]

Σημαντικός αγώνας για την διοργάνωση του champions league, για την 2η αγωνιστική των ομίλων ανάμεσα σε Γιουβέντους και Τσέλσι.

Διαιτητής: Manzano J. (Ισπ)Γήπεδο: Αλίανζ Στάντιουμ (Τορίνο)

Μετά το άκαρπο πρώτο ημίχρονο ο Κίεζα με το καλημέρα στο δεύτερο δίνει το προβάδισμα στην γηπεδούχο.

Ο Αλέγκρι τον προτίμησε  αντί του Κεν και ο Φεντερίκο Κιέζα φρόντισε να του ανταποδώσει την εμπιστοσύνη του,  δίνοντας με το δικό του γκολ απέναντι στην Τσέλσι το πολύτιμο τρίποντο  και το 2×2 στον όμιλο.

Ήταν αγώνας υπομονής, Μπορεί η Τσέλσι να είχε τον έλεγχο της μπάλας, αλλά δεν είχε τρόπο να βρει ευκαιρίες για γκολ. Πολύ καλά στημένη η γηπεδούχος και δίκαια ήταν η νικήτρια του αγώνα.