Στην Κωνσταντινούπολη και την αναμέτρηση της Μπεσίκτας με την Σπόρτινγκ όλα τα φώτα. Στο άνοιγμα της αυλαίας της 3ης αγωνιστικής των ομίλων για την διοργάνωση του champions league.  Οι 2 ομάδες που όπως δείχνουν τα πράγματα θα παλέψουν για την έξοδο στο Europa League. Ώστε να μην μείνουν με άδεια χέρια από την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. […]

Στην Κωνσταντινούπολη και την αναμέτρηση της Μπεσίκτας με την Σπόρτινγκ όλα τα φώτα. Στο άνοιγμα της αυλαίας της 3ης αγωνιστικής των ομίλων για την διοργάνωση του champions league.

Οι 2 ομάδες που όπως δείχνουν τα πράγματα θα παλέψουν για την έξοδο στο Europa League. Ώστε να μην μείνουν με άδεια χέρια από την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά κρίσιμο. Με την νίκη να μοιάζει μονόδρομος και για τους δύο.

Κάτι που φάνηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Με τις φάσεις να ξεκινούν από το 1ο λεπτό.

To πρώτο γκολ δεν άργησε να έρθει. Με τον Κόατες να σκοράρει για τους Πορτογάλους στο 15ο λεπτό του αγώνα.

Άμεση απάντηση από τον Λαρίν, 10 λεπτά αργότερα. Γράφοντας το 1-1.

Η Σπόρτινγκ όμως είχε έρθει με άγριες διαθέσεις. Στο 27ο λεπτό ο Κόατες έγραψε το 1-2. Μετά από ασίστ του Παουλίνιο.

Και εκεί που πιστεύαμε πως το ημίχρονο θα τελειώσει με το 1-2, ένα πέναλτι στο 43ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ.

Ο Σαβάμπια σκόραρε και αύξησε τον βαθμό δυσκολίας για τους γηπεδούχους.

Στο 2ο μερος δεν άλλαξαν πολλά. Ένα έξτρα γκολ για τους Πορτογάλους και αυτο ήταν…

Η Σπόρτινγκ διατήρησε άνετα το 1-4 και πήρε ενα σημαντικό τρίποντο ενόψει συνέχειας.

Διαιτητής: Vincic S. (Σλο), Γήπεδο: Βόνταφον Παρκ (Κωνσταντινούπολη)