Σε ένα αγώνα που η φιλοξενούμενη έκανε ότι ήθελε και πήρε την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ισπανίας!

Για το Κύπελλο Ισπανίας έπαιξαν Σοσιεδάδ – Μπέτις στο Reale Arena (Σαν Σεμπαστιάν).

Σε ένα αγώνα που η φιλοξενούμενη έκανε ότι ήθελε και πήρε την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ισπανίας, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 0-4.

Με τον Χουάνμι μεγάλο πρωταγωνιστή, αφού πέτυχε δύο γκολ.

Έγινε μάλιστα ο πρώτος παίκτης της Μπέτις που κατάφερε να σκοράρει εκτός έδρας δύο φορές στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης μετά τις 15 Μαϊου το 1966

Στο 12ο λεπτό ο Χουάνμι άνοιξε το σκορ, και μετά από 12 λεπτά στο δεύτερο μέρος έκανε ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 0-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαμε στο 83′ με πέναλτι ο Γουίλιαν Ζοσέ έκανε το 0-3 και στο 87′ ο Αϊτόρ Ρουιμπάλ έγραψε το τελικό σκορ. 0-4.