Μάντσεστερ Σίτι και Κλαμπ Μπριζ άνοιξαν τον χωρό της 3ης αγωνιστικής των ομίλων στη διοργάνωση του champions league. Από την μία οι υπερηχητικοί “Πολίτες” του Πεπ Γκουαρδιόλα. Με την δεινή επιθετική τους ικανότητα. Και από την άλλη η μαχητική Μπριζ. Που πολλοί υποτίμησαν στον όμιλο. Και έχει ήδη κλείσει στόματα. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τις […]

Μάντσεστερ Σίτι και Κλαμπ Μπριζ άνοιξαν τον χωρό της 3ης αγωνιστικής των ομίλων στη διοργάνωση του champions league.

Από την μία οι υπερηχητικοί “Πολίτες” του Πεπ Γκουαρδιόλα. Με την δεινή επιθετική τους ικανότητα. Και από την άλλη η μαχητική Μπριζ. Που πολλοί υποτίμησαν στον όμιλο. Και έχει ήδη κλείσει στόματα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τις δύο ομάδες. Με τον προπονητή των Βέλγων να τα πηγαίναίνει καλά στο τακτικό κομμάτι. Και τον Πεπ να ψάχνει κενούς διαδρόμους για την ομάδα του.

Το γκολ για τους Πολίτες ήρθε στο 30ο λεπτό. Με τον Κανσέλο να ανοίγει το σκορ. Έπειτα από ολιγωρία της άμυνας των γηπεδούχων.

Το 0-2 έγινε στο 43ο λεπτό του αγώνα. Με την Μάντεστερ Σίτι να σφραγίζει ουσιαστικά την νίκη με γκολ του Μαχρέζ.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε εξολοκλήρου στην Σίτι. Με την επανάληψη να είναι ανάλογη και στο 2ο 45λεπτο.

3ο γκολ για την Σιτι με τον Γουόκερ στο 53ο λεπτό. Και 4ο γκολ με τον Πάλμερ στο 67ο.

Αυτό που κατάφερε η γηπεδούχος ήταν να μειώσει σε 1-4. Όμως η Σιτι με τον Μαχρεζ εγραψε το τελικό 1-5.