Άνετο πέρασμα της «Ένωσης» από το Πανθεσσαλικό.

Ο Βόλος και η ΑΕΚ συναντήθηκαν στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

H «Ένωση» δεν συνάντησε το παραμικρό πρόβλημα να φθάσει στη νίκη, με 4-0, «καθαρίζοντας» την επικράτησή της από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Γεράσιμος Μήτογλου άνοιξε το σκορ στο 16’, με τον Ομπερλίν Πινέδα να σκοράρει στο 30’ και τον Τομ Φαν Φέερτ στο 35’, για το 3-0 με το οποίο πήγαν οι «κιτρινόμαυροι» στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Ο Λιβάι Γκαρσία βρήκε δίχτυα στο 67’, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στη δεύτερη θέση της κατάταξης, στο -3 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό που έχει ματς λιγότερο.

Στην πέμπτη θέση έμειναν οι Θεσσαλοί, οι οποίοι συμπλήρωσαν τρία σερί ματς μακριά από τη νίκη.

Βόλος: Kλέιμαν, Ουές, Σιέλης, Άλχο, Πίρινεν, Ματίγια (76′ Μεταξάς), Μπαριέντος, Μεθκίδα (46′ Κούτσιας), Ντέλετιτς, Νοκέρ, Οζέγκοβιτς

AEΚ: Αθανασιάδης, Ρότα (75′ Σιντιμπέ), Μήτογλου, Μουκουντί (75′ Τζαβέλλας), Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα (66′ Άμραμπατ), Γιόνσον (66′ Γαλανόπουλος), Λιβάι Γκαρσία, Φαν Βέερτ (66′ Τσούμπερ), Αραούχο.

“Άγγιξε” το 0-5 ο Λιβάι Γκαρσία: