Οι τερματοφύλακες ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές του ματς.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Ατρόμητος τέθηκαν αντιμέτωποι στους Ζωσιμάδες, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League.

O αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή, καθώς οι δύο αντίπαλοι ήρθαν ισόπαλοι, 1-1.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία των γηπεδούχων και η τρίτη σερί των φιλοξενούμενων.

Το ηπειρώτικο συγκρότημα έχει πλέον 19 βαθμούς, όσους και ο ΟΦΗ αλλά με ματς λιγότερο. Στους 25β. Ανέβηκαν οι Περιστεριώτες, στο -4 από τον έκτο Βόλο.

Ο Κλαούντιο Μπαλάν έβαλε σε θέση οδηγού τους Γιαννιώτες, αλλά ο Γιώργος Τζαβάρας έφερε το ματς στα ίσα στο 77’.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές του αγώνα, πάντως, ήταν οι δύο τερματοφύλακες. Έκαναν μεγάλες αποκρούσεις στα τελευταία λεπτά.

Ο Γιαννιώτης στο 89’ απέκρουσε σουτ του Καραχάλιου. Στο 90’ ο Χατζηισαΐας κράτησε τον Τζίμα, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Κλήθηκε να το εκτελέσει ο Νίνης, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δήλωσε και πάλι «παρών».

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν η σειρά του Τσιντώτα να αποκρούσει σουτ του Οικονομίδη, «κρατώντας» το 1-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Μπακαδήμας, Πήλιος, Καραχάλιος, Τζίνο (63′ Λιάσος), Ριένστρα (83′ Νίνης), Μορέιρα, Παμλίδης (72′ Τζίμας), Μπάλαν.

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Αθανασίου, Έντερ, Έρλινγκμαρκ (58′ Οικονομίδης), Φριντζόνσον (58′ Κούεν). Ρομπάιγ, Ροτάριου (66′ Τζοβάρας), Κιάρτανσον (58′ Τζαβίδας).