Οι Νικαιώτες άλωσαν το Αγρίνιο.

Ο Ιωνικός πέρασε από το Αγρίνιο, επικρατώντας με 1-0 του Παναιτωλικού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των φετινών πλέι άουτ της Super League.

Οι «κυανόλευκοι» έπιασαν τον ΠΑΣ Γιάννινα στους 24 βαθμούς και βρίσκονται πλέον στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37’ ο Σεμπά.

Η εσχάτη των ποινών δόθηκε, έπειτα και από χρήση του VAR, για χέρι του Μλάντεν.

Δοκάρι είχε ο Ελευθεριάδης, με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, όπως και ο Κολοβός στα τελευταία λεπτά του ματς.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Λιάβας (42′ Αποστολάκης), Λάρσον, Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης (46′ Στάιτς), Μάρτενσον, Ντίας (76′ Ξενιτίδης), Σενγκέλια (46′ Χουάνπι), Κολοβός, Μόρσεϊ (64′ Ζοάο Πέντρο), Καρέλης.

Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά (32′ Ελευθεριάδης), Σεμπά (90’+1′ Γούλερι), Μαντζής, Μασάς (68′ Ούγκο Σόουζα).

Η απίθανη διπλή ευκαιρία του Παναιτωλικού με Κολοβό – Καρέλη στο 90′:

Τεράστια ευκαιρία με τον Καρέλη να πλασάρει αδύναμα:

Δοκάρι ο Ελευθεριάδης μετά από όμορφη έμπνευση Σεμπά:

Το απίστευτο σλάλομ του τραυματία Φαντιγκά από το οποίο προήλθε η φάση του πέναλτι: