«Καθάρισαν» από το πρώτο μέρος οι «ασπρόμαυροι».

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ, μετά τις δύο διαδοχικές ήττες που είχε στα φετινά πλέι οφ της Super League.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής υποδέχθηκε στην Τούμπα τον Βόλο και τον διέλυσε με 4-2, με τους Θεσσαλούς να μένουν για πέμπτο σερί ματς μακριά από τη νίκη.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου συνεχίσουν τέταρτοι, στο -3 από τον Ολυμπιακό.

Ο Σβέριρ Ίνγκασον άνοιξε το σκορ μόλις στο 6’, με τον Καλέντ Νάρεϊ να βρίσκει δίχτυα δις, στο 16’ και στο 27’.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου σκόρερ χρίστηκε και ο Τιάγκο Ντάντας.

Οι Θεσσαλονικείς χαλάρωσαν στο δεύτερο μέρος, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι για να πετύχουν δύο, με τον Τάσο Τσοκάνη στο 58’ και με τον Ογκνιέν Οζέγκοβιτς στο 88’.

Άτυχος στάθηκε ο Ομάρ Ελ Καντουρί, αποχώρησε τραυματίας έπειτα από δεκαεφτά λεπτά αγώνα, με δάκρυα στα μάτια.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (78′ Λύρατζης), Ίνγκασον, Κάργας, Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο (35′ λ. τρ. Σβαμπ), Ντάντας, Νάρεϊ (78′ Μπίσεσβαρ), Καντουρί (18′ λ. τρ. Τάισον), Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα (78′ Τόμας).

Βόλος: Κλέιμαν, Άλχο, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης (64′ Οζέγκοβιτς), Κάτσε (46′ Μεταξάς), Μπαριέντος (82′ Καρτάλης), Γκάγκι (73′ Σι), Ντέλετιτς, Πιρές (73′ Τσιρίνος).