Αναμέτρηση μεταξύ Λαμίας και ΠΑΣ για την Superleague. Ένα παιχνίδι κλειστό με κινδύνους για τις δύο ομάδες. Με το πρώτο ημίχρονο να κυλάει στο 0-0.

Η Λαμία πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Μπεχαράνο εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και έμεινε στην περιοχή, αφού απομακρύνθηκε η μπάλα. Ο Σιμόν έκανε τη σέντρα, ο Γιακουμάκης ήρθε σε επαφή με την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Μπεχαράνο από κοντά σκόραρε.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε με το αυτογκόλ του Κορνέζου. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ μέσα στην περιοχή, ο Παντελάκης έπιασε μια κεφαλιά και ο Κορνέζος στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.