Δεν είχαμε νικητή στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

Ο Αστέρα Τρίπολης υποδέχθηκε τον Ατρόμητο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», σε φιλικό προετοιμασίας εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Δεν είχαμε νικητή στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», με τους δύο αντιπάλους να έρχονται ισόπαλοι, 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 7’ με σουτ του Ρεγκίς εκτός περιοχής, το οποίο μπλόκαρε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Στο 10’ ήταν σειρά του Παπαδόπουλου να αντιδράσει σωστά στο σουτ του Βέργου, ενώ στο 19’ ο Μάντζης έκανε το διαγώνιο σουτ, το οποίο επίσης απέκρουσε ο Τσιντώτας.

Οι Περιστεριώτες πήραν προβάδισμα στο 34’ με τον Φριντζόνσον.

Οι Αρκάδες πλησίασαν στην ισοφάριση στο 44’, αλλά ο Τσιντώτας απομάκρυνε την εξ επαφής κεφαλιά του Ατιένθα.

Στο 58’ ο Καλτσάς έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ, χωρίς όμως να καταφέρει να νικήσει τον γκολκίπερ του Ατρομήτου.

Στο 58’ ο Μιριτέλο έκανε την ασίστ με το κεφάλι και ο Σίτο ισοφάρισε για το τελικό 1-1.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με δύο επεμβάσεις του Σγουρή, τη στιγμή που ο Χουχούμης κινδύνεψε να βάλει αυτογκόλ.

Αστέρας Τρίπολης (α’ ημίχρονο): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Ατιένθα, Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Εμπό, Ρεγκίς, Μπαρτόλο, Ζουγλής, Μάντζης.

Β’ ημίχρονο: Σγουρής, Γκαρθία, Γιάννης Χριστόπουλος, Ζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Αλάγκμπε (85’ Ηλίας Χριστόπουλος), Προύντζος (85’ Γκρόζντανιτς), Σίτο, Μπερτόγλιο, Καλτσάς, Μιριτέλο (71’ Κωστέας).

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονζάλεθ, Φριντζόνσον, Κούεν, Βέργος, Ρομπάιγ. Έπαιξαν και οι Γιουμπιτάνα, Αθανασίου, Σταματούλας, Τσαντίλας, Καραμάνης, Αμπαρτζίδης, Πομώνης, Μουντές.