Χωρίς… αντίπαλο οι Θεσσαλονικείς, διέλυσαν τους Φθιώτες.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο ο Άρης, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Έπειτα από τρία ματς μακριά από το «τρίποντο» οι Θεσσαλονικείς επιβλήθηκαν με 4-0 της Λαμίας, στο «Κλεάνθης Βικελίδης», και παρέμειναν στην έκτη θέση της κατάταξης.

Ενδέκατη, ισόβαθμη με τον ΠΑΣ Γιάννινα, έμεινε η ομάδα από την Φθιώτιδα.

Χατ τρικ σημείωσε ο Λουίς Πάλμα, βρίσκοντας δίχτυα στο 33’, το 36’ και το 58’.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Φαμπιάνο Λέισμαν στο 17’, στην πρώτη τελική των γηπεδούχων στο ματς.

Ο Αντρέ Γκρέι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσε τον θρίαμβο των παικτών του Άλαν Πάρντιου.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν από το 21’ με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Ντάνι Μπεχαράνο. Είδε απευθείας κόκκινη κάρτα μετά την κίτρινη κάρτα που αντίκρισε, για έντονη διαμαρτυρία.

Άρης: Κουέστα, Εμπακατά, Πίρσμαν, Φαμπιάνο, Ενκουλού, Ετέμπο (85′ Ιτούρμπε), Ματέο Γκαρσία (65′ Ντιόπ), Ζερβινιό (66′ Καμάτσο), Μαντσίνι (65′ Γκρέι), Μάνου Γκαρθία, Πάλμα (85′ Νταμπό).

Λαμία: Σαράνοβ, Αντέτζο, Κορνέζος, Σιμόν (86′ Προβυδάκης), Σαραμαντάς, Τσιλούλης (66′ Μποάκι), Σλίβκα (75′ Καραμάνος), Γιακουμάκης, Μπεχαράνο, Ντε Βινσέντι (46′ Νούνιες), Ασκόβσκι (46′ Τζανδάρης).