Τα αποτελέσματα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του γυναικείου UEFA Champions League.

Άλλες τρεις ομάδες έκαναν το «δύο στα δύο» στο γυναικείο UEFA Champions League, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της 2ης αγωνιστικής.

Μετά την Τσέλσι και τη Βόλφσμπουργκ, τις νίκες τους διπλασίασαν και η Μπαρτσελόνα, η Μπάγερν Μονάχου και η Άρσεναλ.

Οι «μπλαουγκράνα» κέρδισαν με 4-1 τη Ρόζενγκαρντ, εκτός έδρας, με την Αϊτάνα Μπονμάτι να βάζει δύο γκολ, στο 30’ και στο 41’, και τη Μαριόνα Καλντεντέι επίσης να βρίσκει δίχτυα δις, στο 65’ και στο 90’+2’.

Το γκολ της… τιμής για τις Σουηδές σημείωσε η Ολίβια Χολντ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Την ανατροπή έκαναν οι Βαυαρές στη Λισαβόνα, κερδίζοντας με 3-2 την Μπενφίκα.

Η Νικόλ Ραΐσια άνοιξε το σκορ στο 42’ και η Κλόε Λακάς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της στο 59’.

Η συνέχεια, ωστόσο, άνηκε στις φιλοξενούμενες, οι οποίες έφεραν τα πάνω-κάτω χάρη στα γκολ των Μαξιμιλιάνι Ραλ στο 67’ και Τζόρτζια Στάνγουεϊ στο 83’ και στο 90’+8’.

Αήττητη παρέμεινε και η Άρσεναλ, η οποία υποδέχθηκε και κέρδισε τη Ζυρίχη με 3-1.

Η Τζόρνταν Νομπς στο 38’ και η Λίνα Χούρτιγκ στο 45’+1’ και στο 78’ χρίστηκαν σκόρερ. Η Σεράινα Σεβερίν Πιούμπελ πέτυχε στο 76’ το μοναδικό γκολ των Ελβετίδων.

Δεν είχαμε νικητή στο Τορίνο, με τη Γιουβέντους και τη Λιόν να έρχονται ισόπαλες, 1-1. Η Λίντσεϊ Χοράν βρήκε δίχτυα στο 23’, αλλά η συμπαίκτριά της Μέλβιν Μαλάρ στάθηκε άτυχη στο 52’, σημειώνοντας αυτογκόλ.