Ρόμα και Ίντερ έδωσαν μάχη για το πρωτάθλημα u19 κατηγοριών στην Primavera1.

Ρόμα και Ίντερ έδωσαν μάχη για το πρωτάθλημα u19 κατηγοριών στην Primavera1. Υπήρχε όμως και ελληνικό ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Καθώς στην αναμέτρηση έπαιξαν 2 Έλληνες. Ο λόγοα για τον Δημήτρη Κεραμίτση, που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης. Θυμίζουμε πως είχε καταγράψει και 1 εμφάνιση με την μεγάλη ομάδα την φετινή σεζόν.
Από την άλλη, υπήρχε και ο 18χρονος τερματοφύλακας, Νίκος Μπότης, που δεν αγωνίστηκε.

Η Ρόμα πήρε το προβάδισμα με τον Βικάριο να γράφει το 1-0 στο 70ο λεπτό του αγώνα! Ο Καζαντέι όμως ισοφάρισε για την Ίντερ στο 81ο λεπτό και το παιχνίδι πήγε στην παράταση,
Στην παράταση ο Νίκολα Ίλιεβ έκανε το 2-1 για την Ίντερ, με ιδανικό τελείωμα.
Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε την Ίντερ πρωταθλήτρια για 10η φορά στην ιστορία της. Με μια επική ανατροπή!