Μόνο ήρεμο δεν ήταν το ντέρμπι του κροατικού πρωταθλήματος. Η Χάιντουκ Σπλιτ του Μάρκο Λιβάγια νίκησε την Ριέκα 3-2 στις καθυστερήσεις, σε ένα ματς που στιγματίστηκε από σοβαρά επεισόδια. Στο τέλος του αγώνα, υπήρξε εισβολή οπαδού της Ριέκα στον αγωνιστικό χώρο που χτύπησε τον βοηθό προπονητή της Χάιντουκ, Μίσλαβ Καρογλάν με αποτέλεσμα να επικρατήσει πανικός. […]

Μόνο ήρεμο δεν ήταν το ντέρμπι του κροατικού πρωταθλήματος. Η Χάιντουκ Σπλιτ του Μάρκο Λιβάγια νίκησε την Ριέκα 3-2 στις καθυστερήσεις, σε ένα ματς που στιγματίστηκε από σοβαρά επεισόδια.

Στο τέλος του αγώνα, υπήρξε εισβολή οπαδού της Ριέκα στον αγωνιστικό χώρο που χτύπησε τον βοηθό προπονητή της Χάιντουκ, Μίσλαβ Καρογλάν με αποτέλεσμα να επικρατήσει πανικός.

Απίστευτο περιστατικό έντασης υπήρξε και στο πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Λιβάγια.

Όλα ξεκίνησαν όταν ο Λιβάγια πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε χτυπώντας το σημαιάκι του κόρνερ, κάνοντας και χειρονομίες στους οπαδούς των γηπεδούχων.