Ο Μπεργκ έχει σημειώσει τα περισσότερα γκολ της καριέρας του με την φανέλα του Παναθηναϊκού, αφού σε 98 αγώνες της Super League σημείωσε 66 γκολ.

Ο Μάρκους Μπεργκ τι και αν βρίσκεται στα 35, αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα και συνεχίζει να… βομβαρδίζει τα αντίπαλα δίχτυα.  Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, έφτασε τα 201 γκολ στην καριέρα του σε αγώνες πρωταθλήματος!

Τα τελευταία του ο Σουηδός φορ τα παστέλωσε στον αγώνα Γκέτεμποργκ – Ντάγκεφορς με την ομάδα του να κερδίζει 2-0, χάρη στα δικά του γκολ, που τα πέτυχε μέσα σε τρία λεπτά. Με αυτά έφτασε τα 201 γκολ στην καριέρα του, και έχει ακόμα μπροστά του… Ο πρώην επιθετικός του «Τριφυλλιού», στο 38ο λεπτό, και στο 41′ «έγραψε» το τελικό 2-0.