Επιστροφή στην δράση στο Nations League, με την αναμέτρηση  Αγγλία - Ουγγαρία.

Επιστροφή στην δράση στο Nations League, με την αναμέτρηση  Αγγλία – Ουγγαρία.  Τέταρτη αναμέτρηση στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των δύο ομάδων για τον 1ο όμιλο της League  Α.

To πρώτο ημίχρονο κύλησε αναίμακταγια τις δύο ομάδες.  με τους Άγγλους να έχουν την κυριαρχία και να χάνουν ευκαιρίες, όμως την Ουγγαρία να σκοράρει.

Η μπάλα έφτασε στον Roland Sallai, ο οποίος από κοντά έγραψε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος οι Άγγλοι ανέβασαν ρυθμούς, χάνοντας ευκαιρία με τον Χάρι Κέιν στο 55ο λεπτό.

Εκεί που οι Άγγλοι πίεζαν ο Martin Adam πάσαρε στον Roland Sallai μέσα στην περιοχή. Και εκείνος δεν αστόχησε από κοντά για το 2-0.
Το τρίτο γκολ  πέτυχε ο Zsolt Nagy με μια βολίδα στο αριστερό δοκάρι του Άγγλου κίπερ. Γράφοντας το 3-0.
Το τελικό 0-4 πέτυχαν οι Ούγγροι με τον Daniel Gazdag να τσιμπάει τη μπάλα και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ούγγρων.