Μοιραίο λάθος για τον Δημήτρη Πατσιογιώργο, όπως είχε γίνει και στο Άρης - Ολυμπιακός το 2018.

Ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου Δημήτρης Πατσιογιώργος καταδίκασε την ομάδα του στο Αιγάλεω με τραγικό λάθος στις καθυστερήσεις, που θύμισε τον Χούλιο Κουέστα.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν με 2-1, με τον Αλέξανδρο Αρναρέλλη να σκοράρει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Η φάση προήλθε από μοιραίο λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, που θύμισε εκείνο του Χούλιαν Κουέστα εν έτει 2018.

Τότε, ο κίπερ του Άρη δέχθηκε το γκολ στο 86’ από τον Ανδρέα Μπουχαλάκη, με αποτέλεσμα η ομάδα του να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας. Τώρα, ο Πατσιογιώργος έκανε το ίδιο τραγικό λάθος στη Super League 2.

Μπλόκαρε μεν την μπάλα, αλλά θέλησε να δώσει συνέχεια στο ματς με τα πόδια. Ο φορ των γηπεδούχων έκλεψε την μπάλα, κέρδισε και το φάουλ, αλλά και την αποβολή του τερματοφύλακα. Με το γκολ που σημείωσε, μάλιστα, χάρισε τη νίκη στο «Σίτι».