Τα ευκολα…μαντάρα έκανε ο ΠΑΟΚ! Ισόπαλος κόντρα στον Βόλο για το πρωτάθλημα και ανησυχία για τον τρόπο που ήρθε το αποτέλεσμα. Στην αναμέτρηση της Τούμπας για την 6η στροφή της Superleague1 . Ο “δικέφαλος” του βορά βρέθηκε πό νωρίς πίσω στο σκορ από το 14ο λεπτό. Όμως η συνέχεια φάνταζε ονειρεμένη. Στο 24ο λεπτό ο […]

Τα ευκολα…μαντάρα έκανε ο ΠΑΟΚ! Ισόπαλος κόντρα στον Βόλο για το πρωτάθλημα και ανησυχία για τον τρόπο που ήρθε το αποτέλεσμα.

Στην αναμέτρηση της Τούμπας για την 6η στροφή της Superleague1 .

Ο “δικέφαλος” του βορά βρέθηκε πό νωρίς πίσω στο σκορ από το 14ο λεπτό. Όμως η συνέχεια φάνταζε ονειρεμένη.

Στο 24ο λεπτό ο Μιχαηλίδης ισοφάρισε με σουτ. Και ο Άκπομ με ωραίο σουτ έγραψε το 2-1 στο 30′.

Από εκεί και πέρα άρχισε το πάρτι των γκολ. Με τον ΠΑΟΚ να σκοράρει 2 ακόμη φορές πριν την ανάπαυλα. Ο Ζίβκοβιτς με 2 τέρματα έγραψε το 4-1 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην διαφαινόμενη νίκη του ΠΑΟΚ, από το ημίχρονο.

Κάτι που όλοι πίστευαν. Όλοι…εκτός από τους παίκτες του Βόλου. Που είχαν άλλα σχέδια.

Η αντεπίθεση έφερε 3 γκολ για τους φιλοξενούμενους και το τελικό 4-4 έκοψε τα πόδια του ΠΑΟΚ για πρωταθλητισμό.