Φουλ δράση στο ιταλικό πρωτάθλημα της Serie A, με την Ουντινέζε να μάχεται στην έδρα της Βερόνα για ένα σημαντικό τρίποντο στην 8η στροφή του πρωταθλήματος.

Δυναμικό ματς ανάμεσα σε Βερόνα και Ουντινέζε. Με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 23ο λεπτό, με τον Ντόινγκ, γράφοντας το 1-0.

Η Βερόνα έδειχνε ανώτερη και ήταν κυρίαρχη στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος όμως άλλαξαν όλα άρδην.

Στο 70ο λεπτο ο Μπέτο ισοφάρισε. Με τους παίκτες της Ουντινέζε να παίρνουν θάρρος και να ανεβάζουν τις γραμμές τους.

Το τελευταίο 20λεπτο ήταν γεμάτο σασπένς. Με την Ουντινέζε να καταφέρνει να σκοράρει με τον Μπιζόλ στο 93ο λεπτό, κλέβοντας την νίκη με ανατροπή και παίρνοντας ακόμη ένα τρίποντο που την κρατάει ψηλά στην βαθμολογία.