Γκέλα για Λάτσιο, νίκησε η Ουντινέζε, ισοπαλία στην Έμπολι.

Στη Γένοβα «κόλλησε» η Λάτσιο, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Σαμπντόρια στο «Luigi Ferraris Stadium», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Serie A.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε στο 21’ άνοιξε το σκορ. Αφού ελευθερώθηκε από τον Σεργκέι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς εισέβαλε στην περιοχή κι έκανε ένα ωραίο σουτ, που κατέληξε στην πάνω γωνία έπειτα από τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με τον Μανόλο Γκαμπιαντίνι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Πήρε την πάσα κι έκανε ένα ασταμάτητο σουτ χωρίς κανένα δισταγμό, που κατέληξε στην κάτω δεξιά γωνία της εστίας.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του ματς:

ΜΑΓΙΚΗ ΑΣΙΣΤ με τακουνάκι του Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στον Ιμόμπιλε:

Στο Ούντινε και την «Dacia Arena» συναντήθηκαν η Ουντινέζε και η Φιορεντίνα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 1-0.

Ο Ζεράρντ Ντεουλοφέου πέρασε την πάσα στον Μπέτο στο 17’ κι εκείνος απλώς την έστειλε στα δίχτυα.

Άτυχος στάθηκε ο Λούκας Μαρτίνας στο 33’, καθώς έπειτα από κόρνερ πήδηξε μέσα στην περιοχή κι έπιασε μια κεφαλιά προς το αριστερό δοκάρι, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε εντυπωσιακά την τελευταία στιγμή.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

Η Έμπολι και η Βερόνα, από την πλευρά τους, έπαιξαν στο «Stadio Carlo Castellani» κι ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Ο Τομάσο Μπαλντάντσι βρήκε δίχτυα στο 26’, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά πλευρά της εστίας.

Ο Γιάγιαχ Καλόν έφερε το ματς στα ίσα στο 69’, με δυνατό σουτ που πήγε στην κάτω δεξιά γωνία της εστίας.