Οι «ροσονέρι» έκαναν την ανατροπή μετά την κεφαλιά του Ροντρίγκο Μποεκάο μόλις στο 2’, έπειτα από κόρνερ του Ντεουλοφέρου.

Η Μίλαν με την Ουντινέζε έπαιξαν στο Σαν Σίρο, στη φετινή πρεμιέρα τους στη Serie A, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 4-2.

Ο Τεό Ερνάντζερ με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι στο 11’ και ο Άντε Ρέμπιτς στο 15’ έφεραν αμέσως τα πάνω-κάτω.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν πριν καν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τον Άνταμ Μασίνα στο 45’+4’.

Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στους «ροσονέρι». Ο Μπραχίμ Ντίαθ στο 46’ και ο Ρέμπτις στο 68’ «κλείδωσαν» την επικράτηση για το συγκρότημα του Στέφανο Πιόλι, που μπήκε έτσι με το… δεξί στο φετινό πρωτάθλημα.

Μίλαν: Μενιάν, Καλάμπρια, Καλούλου, Τομόρι, Ερναντέζ, Μπενασέρ, Κρούνιτς (84′ Πομπέγκα), Μεσίας (71′ Σαλεμάκερς), Ντίας (71′ Ντε Κετελάρε), Λεάο (84′ Οριγκί), Ρέμπιτς (71′ Ζιρού).

Ουντινέζε: Σιλβέστρι, Μπεκάο, Νούιτινκ, Πέρες (67′ Εμπόσε), Σόπι, Περέιρα, Γουάλας (76′ Λόβριτς), Μακενγκό (76′ Σάμαρτζιτς), Μασίνα (83′ Εμποσέλε), Ντεουλοφέου, Σακσές (67′ Μπέτο).