Φουλ δράση στο ιταλικό πρωτάθλημα της Serie A, με την συναρπαστική αναμέτρηση μεταξύ Λάτσιο και Σπέτσια.

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι απέναντι στην Σπέτσια η Λάτσιο, χάνοντας μέν πέναλντι με τον Ιμόμπιλε, στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης.

Το γκολ όμως δεν άργησε να έρθει, καθώς ο Ζακάνι στο 12ο λεπτό του αγώνα έγραψε το 1-0, με τον Ρομανιόλι, στο 24ο λεπτό, να γράφει το 2-0 για το πρώτο μέρος, με τους Λατσιάλι να είναι ανώτεροι και να φτάνουν πολύ εύκολα κοντά σε ένα αποτέλεσμα νίκης.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με την Λάτσιο να πετυχαίνει ακόμη δύο τέρματα, και να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο τέσσερα – μηδέν. Το τελικό τρίποντο της νίκης ήρθε εν τέλει πιο εύκολα από το αναμενόμενο.