Ο Άνχελ Ντι Μαρία άφησε την Γιουβέντους με 10 παίκτες στο ματς με την Μόντσα λόγω αποβολής του στο 41ο λεπτό και δεν δίστασε να αναλάβει την ευθύνη για το αποτέλεσμα μέσω δημόσιας τοποθέτησής του.

Έβδομη αγωνιστική στην ιταλική Serie Aκαι ήταν που ήταν στραβό το κλίμα για την Γιουβέντους, το έφαγε και ο γάιδαρος μετά και το νέο στραβοπάτημα από το μεγαθήριο Μοντσα.

Καθώς από το πρώτο ημίχρονο οι Μπιανκονέρι βρέθηκαν να αγωνίζονται με 10 παίκτες, μετά την βλακώδη αποβολή του Ντι Μαρία. Όσο ο χρόνος περνούσε τόσο η Μόντσα ένιωθε άνετα στο ματς. Με το πρώτο ημίχρονο να βγαίνει άκοπα και το 2ο να μοιάζει ακόμη πιο εύκολο. Καθώς με τον Γκιρκάιερ η Μόντσα έκανε το απίστευτο και έγραψε στο 75ο λεπτό το 1-0. Παγώνοντας την Γιούβε. Ένα σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε. Δίνοντας ιστορική νίκη στην Μόντσα.

“Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από όλους για αυτή την απαράδεκτη αντίδραση που είχα στο γήπεδο. Άφησα την ομάδα με έναν παίκτη λιγότερο σε μία δύσκολη στιγμή του πρωταθλήματος που οδήγησε στο να χάσουμε το ματς.

Το ότι χάσαμε ήταν μόνο δική μου ευθύνη. Με δυσαρεστεί πάρα πολύ. Είμαι επαγγελματίας αλλά και άνθρωπος που διαπράττει λάθη και ξέρει να τα αναγνωρίζει”