Φουλ δράση στο ιταλικό πρωτάθλημα της Serie A, με την Γιουβέντους να υποδέχεται την Σαλερνιτάνα.

Εφιαλτικό το πρώτο ημίχρονο για τους Τορινέζους. Με την Σαλερνιτάνα να πιάνει στον ύπνο τους γηπεδόυχους και να σκοράρει με το καλημέρα με τον Καντρέβα να σκοράρει στο 19ο λεπτό. Και μετά από λίγο τον Πιατέκ να γράφει το 0-2, πριν την λήξη του πρώτου μέρος. Βάζοντας την Γιουβέντους να χρειαστεί να ανέβει μια ανηφόρα.

Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου η Γιούβε μείωσε με τον Μπρέμερ. Γράφοντας το 2-1. Όμως ο χρόνος κυλούσε κατά της.

Ο Μπονούτσι όμως ισοφάρισε με χρυσό πέναλτι στο 93ο λεπτό. Σώζοντας τον βαθμό. Όμως η γηπεδούχος σκόραρε και τρίτο τέρμα. Με τον διαιτητή να το ακυρώνει και να ακολουθεί χάος. Με 3 αποβολές, και μέσα τους και τον Αλέγκρι.

Το τελικό 2-2 έδωσε έναν βαθμό ισοπαλίας στην Γιουβέντους. Ουδέν κακόν αμιγές καλού…