Κέρδισε τη Λιντς για την 20ή αγωνιστική της Premier League.

Η Άστον Βίλα και η Λιντς τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Villa Park», στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Premier League.

Στον πρώτο γύρο είχαν έρθει ισόπαλες χωρίς τέρματα. Τώρα, οι παίκτες του Ουνάι Εμέρι έφθασαν στη νίκη με 2-1 κι επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Μόλις δύο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού παρέμειναν οι φιλοξενούμενοι.

Ο Λέον Μπέιλι μόλις στο 3’ άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Εμιλιάνο Μπουεντία στο 64’ και να διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το συγκρότημα του Τζέσι Μαρς μείωσε στο 83’ με τον Πάτρικ Μπάμφορντ. Δίχτυα είχε βρει και ο Ροντρίγκο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.