Οι Μπρέντον Χάρτλεϊ, Σεμπαστιέν Μπουεμί και Ρίο Χιρακάβα αναδείχθηκαν νικητές στον 24ώρο αγώνα.

Το GR010 Hybrigd Hypercar των Μπρέντον Χάρτλεϊ, Σεμπαστιέν Μπουεμί και Ρίο Χιρακάβα κέρδισε στο φετινό αγώνα 24 Ώρες Λε Μαν.

Έτσι, η Toyota πανηγύρισε την πέμπτη διαδοχική νίκη της στον 24ώρο αγώνα επί γαλλικού εδάφους.

Οι τρεις τους ήταν αλάνθαστοι. Ολοκλήρωσαν συνολικά 380 γύρους. Άφησαν στη δεύτερη θέση τους Καμούι Κομπαγιάσι, Χοσέ Μαρία Λόπεζ και Μάικ Κόνγουεϊ, οι οποίοι επίσης έτρεξαν με Toyota.

Στην τρίτη θέση πλασαρίστηκαν οι Ράιαν Μπρίσκο, Ρίτσαρντ Ουέστμπρουκ και Φρανκ Μαϊγιέ, με την αμερικανική ομάδα Glickenhaus Racing.

Στην κατηγορία LMP2 κυριάρχησαν οι Ουίλ Στίβενς, Αντόνιο Φέλιξ Ντα Κόστα και Ρομπέρτο Γκονζάλεζ της JOTA Sport.

Δεύτερη ήρθε η Prema Orlen Team και στην τρίτη θέση βρέθηκε το έτερο αγωνιστικό της JOTA Sport.

Στην GTE-Pro επικράτησαν οι Φρεντ Μακοβιέκι, Τζίμι Μπρούνι και Ρίχαρντ Λιτς με Porsche 911 RSR GTE.

Η Ferrari των Τζέιμς Καλάντο, Αλεσάντρο Πιερ Γκουίντι και Ντάνιελ Σέρα ήρθε δεύτερη και η έτερξ Ferrari των Μιγκέλ Μολίνα, Αντόνιο Φουόκο και Ντάβιντε Ριγκόν πλασαρίστηκε τρίτη.

Η Corvette Racing εγκατέλειψε ενώ ήταν στην πρώτη θέση το ένα από τα δύο C8.R. Το δεύτερο έμεινε εκτός ύστερα από σύγκρουση που το έστειλε στις μπαριέρες.

Στην GTE-AM νικητές αναδείχθηκαν οι Μπεν Κίτινγκ, Μάρκο Σόρενσεν και Ενρίκε Τσάβες της TF Sport. Έτρεξαν με Aston Martin, αφήνοντας πίσω τους την #79 Porsche της Weathertech Racing. Τρίτη ήρθε μια άλλη Aston Martin, η #98 Northwest.