Άλλα δύο γκολ πέτυχε ο Νεϊμάρ.

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν είχε αντίπαλο στο «Pierre Mauroy», συντρίβοντας με 7-1 τη Λιλ για την 3η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι φιλοξενούμενοι μετέτρεψαν την αναμέτρηση στο κατάμεστο γήπεδο της αντιπάλου τους σε παράσταση για έναν ρόλο, κάνοντας το «τρία στα τρία» στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ βρήκε δίχτυα μόλις στο πρώτο λεπτό και σκόραρε ξανά στο 66’ και το 87’.

Δύο γκολ έβαλε, από την πλευρά του, ο Νεϊμάρ σε ένα ξέσπασμά του στο δεύτερο ημίχρονο, στο 43’ και το 52’.

Ο Λιονέλ Μέσι στο 27’ και ο Ασράφ Χακίμι στο 39’ σημείωσαν τα άλλα δύο τέρματα του συγκροτήματος του Κριστόφ Γκαλτιέ.

Ο Ζονατάν Μπαμπά στο 54’ πέτυχε το γκολ της… τιμής για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον καταιγιστικό ρυθμό της PSG.

Λιλ: Ζαρντίμ, Ντιακιτέ, Φόντε, Ριμπέιρο, Ισμαΐλι, Αντρέ, Γκόμες, Γκούντμουντσον, Γιαζιτζί, Μπαμπά, Ντέιβιντ.

Παρί Σεν Ζερμέν: Ντοναρούμα, Ράμος, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Χακιμί, Βεράτι, Βιτίνια, Μέντες, Εμπαπέ, Μέσι, Νεϊμάρ.